Ако Мбапе прв даде гол и Франција победи, блиску сте до квота 17 од Бет Билдер понудата

Почнува нокаут-фазата за Франција и сите погледи се насочуваат кон Килијан Мбапе. Селекцијата на Дидие Дешан не блескаше во групниот сегмент, но сега веќе нема можност за поправен, па ќе мора да одигра многу подобро на осминафиналниот дуел со Белгија.

Bet Builder понудата во Sport Life нуди одлични квоти и многу опции за овој натпревар.

Во една од опциите Килијан Мбапе треба да го постигне првиот гол, Франција да победи во регуларниот тек и да изведе најмалку три корнери во првото полувреме. Ако на тоа се додадат и најмалку офсајди во текот на мечот, тогаш се исполнува условот за квота 17.00 од Bet Builder понудата.

Се разбира, има уште седум други опции кои можете да ги разгледате.

- Оглас -

Најнови вести