Ако се повтори како на првиот меч, ќе биде: плус корнери, офсајди и фаули, а минус жолти картони и удари кон голот

Рома и Лестер ќе играат меч кој треба да го даде финалистот во првото издание на Конференциската лига. Иако се работи за трето по ранг натпреварување на УЕФА, двете екипи сакаат да се најдат во финалето кое ќе се игра во Тирана, па дуелот на „Олимпико“ ќе биде интересен. Дополнителна возбуда може да имате доколку го одиграте специјалниот сингл на Sport Life, каде што има неверојатно голем број игри за обложување.

Тами Абрахам и Џејми Варди се со најголеми шанси да го постигнат првиот гол на мечот. Дури 17 фудбалери се во понудата за стрелци на првиот гол или погодок во текот на мечот. На првиот меч прв погоди Пелегрини, кој сега е со квота од 9 за повторно прв да се израдува на гол. 

Може да се обложите кој ќе го има првиот аут, последниот корнер, кој ќе направи прва замена, кој ќе има прв или последен жолт картон, па каков ќе биде резултатот по 15, 30 или 60 минути од мечот.

На дуелот во Англија, првиот гол падна во 18-тата минута, а ако сте од оние дека ќе биде 0:0 до последните 10 минути и потоа ќе има погодок, квотата е дури 17. Рома има поголеми шанси да добие пенал во своја корист, а првиот погодок да биде даден од белата точка е со коефициент шест.

За оние кои сакаат да гледаат статистика може да се обложите на бројот на удари во рамки на гол или бројот на вкупно удари кон еден од двата гола или заедно. Колку ќе биде бројот на корнери, бројот на жолти картони илио офсајди?

Статистиката од првиот меч покажа дека имало вкупно само 17 шута кон двата гола, вкупно 12 корнери, 4 жолти картони, дури седум офсајди, а 25 фаули на двете страни.

За тоа како се прави добитен тикет на Специјален сингл покажа и еден обложувач кој одиграл маестрално на дуелот Реал Мадрид – Манчестер сити и добро си заработи.

- Оглас -

Најнови вести