Алиоски и Лидс избегнаа прв пораз сезонава

Лидс избегна пораз во 7. коло во англиската втора лига, откако во последните минути од мечот, фудбалерите на Марсело Бјелса стигнаа до израмнувачки погодок за 1-1. Домаќините кон почетокот на вториот дел од мечот реализираа за 1-0 преку Валас, а во 90-тата минута Харисон погоди за конечни 1-1, и го спаси својот тим од прв пораз сезонава.

Нашиот репрезентативец, Езѓан Алиоски, ги одигра сите 90 минути. Лидс со ова реми се искачи на чело на табелата и се едниствениот тим без пораз, со 15 бода по седум натпревари.

- Оглас -

Најнови вести