Антиваксери се виновни за кластерот во редовите на калчолигашот

Докторот на Специја обвинува двајца играчи кои одбиле да се вакцинираат за неконтролираното ширење на вирусот во клубот.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *