Арсенал го претстави Мари – Шпанецот од Фламенго пристигна на шестмесечна позајмица

Арсенал го претстави новиот стопер во тимот Пабло Мари, кој пристигна од редовите на бразилскиот и јужноамерикански првак Фламенго на шестмесечна позајмица.

Мари е Шпанец и има 26 години и ќе се обиде да ги „закрпи“ дупките во најслабиот дел од клубот од Лондон, дефанзивата и особено стоперската позиција. Арсенал по завршување на сезоната, ќе има право комплетно да го откупи договорот, а сега плати околу 5 милиони евра за шестмесечниот ангажман на Мари.

- Оглас -

Најнови вести