Автоголот на годината е постигнат во Литванија, а во главна улога беа двајца Хрвати (Видео)

Неверојатен автогол е постигнат во Купот на Литванија помеѓу Кауно Жалгирис и Жалгирис од Вилнис, а во главна улога беа двајца Хрвати. Голманот Томислав Дука во обид да ја избие топката од својот шеснаесетник го погоди во главата одбранбениот фудбалер, кој исто така е Хрват, Стипе Вучур, а топката заврши во голот за водство на домашните од 3-0.

- Оглас -

Најнови вести