Барса чести терен со природна трева за РКЦ Валвијк (Видео)

Трансферот на Френки де Јонг од Ајакс во Барселона му донесе околу 4.5 милиони евра и на РКЦ Валвијк, а холандскиот клуб веднаш почна со реконструкција на теренот.

Слични вести...