Барсегјан си подари гол за 25. роденден

Ерменскиот репрезентативец Тигран Барсегјан си подари најубав подарок за 25. роденден, кога во 29. минута на мајсторски начин ја измами одбраната на Работнички и со прекрасен гол му донесе предност на Вардар од 1:0 во соседското дерби.

Басрегјан прими топка на двесеттина метри, со финта се ослободи од Ерера и го погоди долниот агол на домашниот гол.

Дербито на шестото коло е во тек, а почна во 19 часот.

- Оглас -

Најнови вести