Бејл: Уверен сум дека Велс ќе направи голема сензација на СП во Катар

Репрезентацијата на Велс, предводена од нивниот најдобар фудбалер Герет Бејл, ќе се обиде да направи сензација и да им ги „помати“ сметките на најдобрите на СП во Катар.

Некогашниот играч на Реал Мадрид, кој сега игра во МЛС-лигата во екипата на Лос Анџелес ФЦ, е уверен во историски настап на неговата селекција.

„Јас се чувствувам добро и се надевам дека така ќе биде до пред Светското првенство. Знам дека Велс не е меѓу фаворитите за трофејот, но јас сум уверен дека ќе направиме сензационален успех и дека ќе ги направиме горди нашите навивачи“ изјави Бејл.

Велс се наоѓа во групата Б каде што уште се и Англија, САД и Иран.

- Оглас -

Најнови вести