Бјелса е воодушевен: Никој нема подобри навивачи од Лидс

Аргентинскиот стратег Марсело Бјелса е пријатно изненаден од атмосферата на „Еланд роуд“, а со многу комплименти ги фали навивачите на Лидс, клубот којшто го предводи од клупата од ова лето.

„Никој нема подобри навивачи од Лидс. Повеќе од 30 години ја работам оваа работа и тврдам дека во сите елементи се над конкурентите. Атмосферата е неверојатна, со нив и на играчите им е многу полесно да играат, а и се однесуваат како вистински џентлмени. Им аплаудирам од срце за тоа што не бодрат до максимум“, вели Бјелса.

Честопати тоа го потенцира и нашиот репрезентативец Џани Алиоски, кој е една од главните алки во играта на лидерот во Шампионат лигата во Англија. Лидс е без пораз по шест кола, фудбалерите играат одлично, а како што вели Бјелса, со навивачи какви што има Лидс и Премиер лигата не е далеку од Јоркшир.

- Оглас -

Најнови вести