Бостон и Филаделфија се големи фаворити, неизвесност се очекува во Вашингтон (Фото)

Вечерната понуда во НБА-лигата содржи девет натпревари, на кои дури на шест фаворити се домашните екипи. Екипата на Бостон е најголем фаворит вечерва со квота од 1.21 во понудата на Sport Life за победа над Бруклин, кој воедно ја има и најголемата квота од сите 18 екипи кои вечерва ќе истрчаат на паркетот. Изненадување на Бруклин на гостувањето во Бостон има квота од 4.15.

Голем фаворит за победа е и екипата на Филаделфија на гости кај Детроит, со квота од 1.38. Домашната победа на Детроит има квота од 3.45.

Најнеизвесен се очекува да биде мечот кој ќе ја отвори вечерната програма, оној помеѓу Вашингтон и Шарлот. Домашните имаат квота за победа од 1.83, додека гостите 2.19.

Во богата понуда на Sport Life за натпреварите од НБА-лигата има дури 56-мина кошаркари за играта „плус-минус“. Комплетната понуда може да ја најдете на уплатните места на Sport Life или на следниов ЛИНК.

- Оглас -

Најнови вести