Бразилка им даде предизвик на Меси и Роналдо (Видео)

Ракел Бенети е Бразилка која се натпреварува во фристајл стил со топка. Бенети е неверојатно вешта со контрола на топката, а дури и кога на нозете има чевли со штикли над 10 сантиметри.

На еден од последните перформанси кои ги изведе, Бразилката упати порака до двајцата најдобри фудбалери во светот Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Погледнете што се може да направи Бенети со топката и дали двајцата фудбалери кои заедно имаат освоено дури 11 Златни топки, ќе успеат да г повторат тие финти.

 

- Оглас -

Најнови вести