Чиста математика е голот на Мисидјан од Твенте (Видео)

Многу интересен гол за Твенте попладнево постигна 29-годишното крило Вирџил Мисидјан, а погодокот е чиста математика и изгледа невообичаено интересно.

Мисидјан воопшто не размислуваше и во ситуација откосо со играч и голман пред него успеа да ја затресе мрежата на Херенвен со удар во спротивниотагол.

Со тој гол втората минута Твенте поведе со 1:0 како гостин, а можете да го погледнете ОВДЕ.

Херенвен потоа направи комплетен пресврт и победи со 2:1, а головите ги постигнаа Ван Евијк и Бохниевич во првото полувреме.

 

- Оглас -

Најнови вести