Дали е време да се откаже од бранење? Кариус повторно прими комичен гол (Видео)

Лорис Кариус се прослави со катастрофалните одбрани во финалето од Лигата на шампионите, кога беше најголем виновник за поразот на Ливерпул против Реал Мадрид (1-3). Во најзначајниот меч од сезоната, германскиот чувар на мрежата прими два гола за кои беше директно виновен. Кариус, едноставно, на Реал му го подари трофејот, а тој си ја затвори вратата во Ливерпул.

Англискиот гигант реши да го продаде и очигледно не згреши. Бешикташ одлучи да му даде шанса на Кариус и го доведе во своите редови. Сепак, по неполни два месеци, во турскиот клуб веќе може да се покајат за одлуката да го доведат овој голман. Бешикташ синоќа гостуваше кај Малме во групната фаза од Лигата на Европа и загуби со 2-0, а Кариус е директен виновник за неуспехот.

Во второто полувреме, при резултат 0-0, голманот на Бешикташ направи голем кикс и прими гол речиси од аут, откако ја промаши топката која требаше да ја одбие во корнер. Едноставно, Кариус и во новата сезона продолжува со старите киксови.

https://youtu.be/EFcTxDK-edo

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести