Денеска како да е забрането да падне гол во прво полувреме!

Фудбалерите на Бразил и Србија ја продолжија традицијата да нема гол на денешните натпревари на Светското првенство во Катар.

Како и на претходните три средби, така и вечерва не падна гол во првите 45 минути. Србите со борбена игра добро се бранат, а Кариоките се поактивни, но засега е недоволно за водство.

- Оглас -

Најнови вести