Деценија од ремек-делото на Руни: Премиер лигата уште нема видено поубав гол (видео)

На денешен ден точно пред 10 години, Руни со неверојатните „ножички“ го нокаутира градскиот ривал Сити и го натера Сер Алекс со пцовки да го прослави ремек-делото.

Слични вести...