Џордан во Сплит изнајмил јахта која чини милион евра за една недела (Видео)

Легендарниот Мајкл Џордан денеска пристигна на далматинското приморје, односно во Сплит, и предизвика големо внимание. На аеродромот во Сплит Џордан бил пречекан со три комбиња на телохранители, а потоа тргнал кон Сплит, каде што на пристаништето го чекала големата јахта.

Луксузната јахта е долга 95 метри и има шест палуби, а неделно најмување за пловење чини неверојатни еден милион евра.

 

- Оглас -

Најнови вести