Со храбра игра до фантастична добивка, погоди три меча „кец во икс“ и си лапна 3.600 евра (Фото)

Неверојатен тикет во неделата беше уплатен во Трубарево, каде што еден обложувач со вложени 50 денари одигра „кец во икс“ на три натпревари од Премиер лигата, Серија А и Ла Лига и направи квота од 5.168 и си заработи 219.647 денари.
Монца и Удинезе одиграа 1:1, а домаќинот поведе со гол во првото полувреме, додека Удинезе во вториот дел.
Во речиси идентична минута и по исто сценарио беа постигнати и головите на дуелот меѓу Брајтон и Фулам. Брајтон поведе во 26-тата минута со голот на Фергусон, додека Фулам израмни во 65-тата минута преку Палиња.
Највозбудливо беше на дуелот од Ла Лига меѓу Атлетик Билбао и Валенсија бидејќи имаше пресврти и гол во седмата минута од продолжението со среќен крај на обложувачот.
Атлетик водеше со 1:0 по првиот дел, но Валенсија со два гола во 62-рата и 68-мата минута поведе со 1:2. Голот за реми и радост во Трубарево, Атлетик го постигна во 97-мата минута преку Беренгер.
ИГРИТЕ НА ГОЛОВИ НОСАТ УБАВИ ДОБИВКИ
Неделата беше среќна и за обложувач во Скопје кој со уплатени 50 денари си заработи 63.370 денари нето. На тикетот се одиграни девет натпревари и доминираат игрите на голови.
На пет натпревари е одиграно ГГ 3+, обложувачот почуствувал дека на дербито во Серија А меѓу Наполи и Милан (2:2) ќе има голови и не погрешил. Уште поефикасен беше дуелот во Бундеслигата меѓу Ајнтрахт и Борусија Дортмунд, каде што беа постигнати шест гола (3:3). Исто така, условот беше исполнет и на дуелите Волендам – Екселсиор (3:1), Атлетик – Валенсија (2:2), како и на мечот Бриж – Антверпен, каде што третиот гол беше постигнат во 90-тата минута.
Манчестер сити во градската пресметка со Јунајтед славеше со 3:0 како гостин и тоа беше доволно за обложувачот кој одигра 2-2 & 3+.
Брондби го совлада Нордсјиланд со 2:1 за „кец“ и два до пет гола, а последниот меч кој на скопјанецот му донесе 63.370 денари беше дуелот меѓу Анталијаспор и Истанбул Башакшехир, на кошто му требаше победа на домаќинот. Анталијаспор славеше со минимални, 1:0 и тоа со гол постигнат уште во 16-та минута.