„Експлодира“ Олд Трафорд: Фернандеш донесе голема радост за Манчестер јунајтед

Бруно Фернандеш со голот во 43-тата минута донесе израмнување на големото дерби меѓу Манчестер јунајтед и Арсенал, по што на полувреме се замина со 1:1.

Португалецот во самата завршница погоди за голема радост на Олд Трафорд и веројатно исправување на неправдата која се случи порано, откако голот на Арсенал беше сомнително признат.

- Оглас -

Најнови вести