„Енфилд“ еруптира од радост за 3:3 на „Етихад“ за фантомски гол постигнат од Астон Вила (ВИДЕО)

Лажната надеж е најболна, а тоа добро го знаат навивачите и играчите на Ливерпул Во самата завршница од денешните премиерлигашки средби, отккао се дозна дека Манчестер сити направи комплетен пресврт и поведе со 3:2, на „Енфилд“ се појави лажна надеж.

Некои од навивачите скокнаа од радост дека Астон Вила наводно израмнила на 3:3, а тоа се пренесе низ целиот стадион, а дознаа и играчите, како и самиот Јирген Клоп.

Погледнете како тоа изгледаше во 84-та минута, кога се израдува сите на стадионот.

- Оглас -

Најнови вести