Феенорд пак ќе тргне од „Иброкс парк“ кон европски пехар

Холандскиот тим играше осминафинале со Глазгов ренџерс во 2002 година, успешно го мина двомечот и потоа го освои трофејот во Купот на УЕФА.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *