Филмски гол во Франција – Брест го има фудбалскиот Брус Ли, ќе конкурира за „Пушкаш“ (Видео)

Филмски гол на фантастичен начин што личи на карате удар постигна резервата на Брест, Жереми ле Дуарон, на мечот со Бордо во Францускиот куп.

Со извонреден одраз и лет во воздух играчот на домаќините ја погоди мрежата на Ројард и ја запечати победата на Брест од 3:0 за пласман во осминафиналето.

Ivin Cardona of Stade Brestois scores with an astounding scissor kick volley. from soccer

Иако голот е постигнат од непосредна близина, поради атрактивниот стил на стрелецот изгледа прекрасно и може да конкурира за наградата „Пушкаш“, која се доделува за најубавиот погодок во годината.

 

 

- Оглас -

Најнови вести