Фудбалски бој на Косово, во Приштина се тепаа „Интелектуалци“ и „Соколи“ од Гњилане (Видео)

Градското дерби меѓу Дрита и Гњилане се играше на неутрален терен и мина со сериозни инциденти.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *