Германците ја прегазија Естонија, Италија со пресврт ја победи Босна и Херцеговина

Елфот ја декласира Естонија со 8:0, а „аѕурите“ го примија првиот гол во квалификациите за ЕП 2020 година, но сепак победија.

Слични вести...