Ѓоковиќ против Имер на стартот од „Ролан Гарос“, Надал ќе има потежок пат до титулата

Најдоброрангираниот светски тенисер според проектираната ждрепка, би играл во четвртфиналето против Баутиста Агут или Матео Беретини, а рекордерот во Париз, Надал, посериозен испит би имал против Гофан, а потоа и со Зверев.

Слични вести...