Гореше Куопио, фински Купс ќе игра финале за историски настап во Лигата на Европа (Видео)

Навивачите со спектакуларна поддршка надвор од стадионот им дадоа поддршка на играчите да ја победат Судува со 2:0.

Слични вести...