Гризли игра цврста одбрана, но Лавин е голем финтаџија (видео)

Кога веќе нема натпревари поради глобалниот застој на спортот предизвикан од пандемијата со коронавирусот, и милениците се добра алтернатива за да се одигра партија баксет. Дружбата со крзнените пријателчиња секако е една од попозитивните активности во период на самоизолација, на убав начин тоа го потврдија ѕвездата на Чикаго булс Зек Лавин и неговиот питбул Гризли.

Гризли играше цврста одбрана и дури успеа да му ја украде топката на Зек, но Лавин е голем финтаџија и опасен шутер, па успеа да да погоди во двата напади.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести