Грмна Скопје за Вардар, се слави 75 години постоење на македонскиот гигант (Фото)

Вардар и Железничар одиграа одлично прво полувреме во спектакуларна атмосфера на Арената „Тодор Проески“ во Скопје, а домаќинот и славеник води со 1:0 со голот на Филип Јаневски по 45 минути игра.

Се игра пријателски меч во чест на 75-тиот роденден на најголемиот македонски спортски бренд Вардар, а спектаклот со песна и спектакуларно навивање и атмосфера го зачинија Комити, кои исто така слават јубилеј, 35 години од формирањето.

 

- Оглас -

Најнови вести