Халеп или Свитолина? Која и да победи, ќе испише историја

Досега на Вимблдон немало финалистка од Романија или Украина.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *