Хамилтон: Жал ми е за Леклер, возеше многу подобро од неговиот колега

Хамилтон вчера среќно дојде до првата победа во новата сезона на Формула 1, откако болидот на Леклер почна да откажува во последните неколку кругови.

Слични вести...