Акробација во Шарлот во харлемовски стил, но и без победнички ефект (Видео)

Ламело Бол изведе прекрасна атракција на меќот меѓу Шарлот хорнетс и Орландо Меџик, а ја заврши со забивање Мајлс Бриџис во акција од рангот на познатите Харлем Глобтротерс, но на крајот на победа се радуваа гостите.

Бол пресече топка и на атрактивен начин со потег меѓу нозе му ја дофрли на Бриџис, кој заби и ја крена публиката на нозе.

https://twitter.com/NBATV/status/1482162242854416387?s=20

Шарлот сепак немаше посебен ефект од харлемовската акција на Бол и Бриџис и загуби од Орландо на домашен терен со 109:116.

- Оглас -

Најнови вести