Хорор повреда на раката на фудбалер на Форест Грин (Вознемирувачко фото)

Фудбалерот на Форест Грин, Џејмил Мат, доживеа тешка повреда на раката, за време на натпреварот против Болтон. Фудбалерот од Јамајка настрада во дуел со противнички играч. Повредите на прсти и дланката се ретки во фудбалот, но кога ќе се случат, навистина се болни и делуваат грозно како во случајот со Мат.

Прстите му беа прекршени, веројатно станува збор за скршеница или дислокација, и напаѓачот веднаш беше изнесен од терен. Навистина ретка повреда.

- Оглас -

Најнови вести