Хрват и Србин му донесоа победа на Ајнтрахт

Хрватот Анте Ребиќ и Србинот Лука Јовиќ постигнаа по еден гол и на Ајнтрахт Франкфурт му донесоа победа од 2-1 на гостувањето кај Хофенхајм.

Ребиќ на три меча по ред во Бундеслигата дава гол, денеска погоди со лоб од голема далечина, но доби и црвен картон, па нема да игра во следното коло. Хофенхајм, со играч повеќе на теренот, успеа само да го ублажи поразот со погодокот на Англичанецот Нелсон.

По оваа победа, тимот од Франкфурт се искачи на седма позиција на табелата. Денеска се одигра уште еден меч, на кој Фрајбург и Баер Леверкузен не постигнаа гол.

- Оглас -

Најнови вести