Неверојатен меч во Бундес лигата: Имаа три голови негатива, но на крајот сепак се радуваа на бод (Видео)

Екипите на Дармштат и Борусија Менхенгладбах го одиграа еден од највозбудливите натпревари во Бундес лигата оваа сезона.

Домашниот состав после првите 45 минути имаше убедливи 3-0 и се чинеше дека лесно ќе стигне до победата. Сепак гостите од Менхенгладбах не мислеа така. Во вториот дел постигнаа три погодоци и дојдоа до нерешено, а на самиот старт од вториот дел промашија и пенал.

- Оглас -

Најнови вести