Интер извлече триумф против разиграната Фиорентина

Интер славеше победа од 2-1 против Фиорентина во мечот од шестото коло во Серија А. „Нераѕурите“ на домашен терен успеаја да се вратат на победите по оној шокантен пораз од Парма, а капитенот Икарди ја предводеше својата екипа кон победата.

Голгетерот на Интер беше прецизен од белата точка во 45-тата минута од средбата, а младиот Кјеза изедначи само неколку минути по стартот на второ полувреме. Сепак, со дополнителни сили домаќините стигнаа до посакуваната победа, а решавачкиот гол го постигна Д’Амброзио по асистенција на Икарди.

Интер со оваа победа сега има 10 бода, исто колку и Фиорентина и Сасуоло, но Сасуоло има еден натпревар помалку.

- Оглас -

Најнови вести