Како изгледа кога Ф1 возач ќе застане покрај Порзингис (Фото)

На денешната трка во формула 1 шампионатот која се возеше за Големата награда на Шпанија на патеката „Каталуња“, беа присутни голем број спортски ѕвезди, а еден од нив беше дел од хит фотка.

Покрај Роберт Левандовски, Пау Гасол, Данил Медведев, на трибините беше и 221 сантиметар високиот Кристапс Порзингис чија фотографија со возачот на Алфа Таури, Јуки Цунода, стана хит.

Причина за тоа е што Портингис и дури 62 сантиметри повисок од возачот на Алфа Таури.

 

- Оглас -

Најнови вести