Канте сака да остане во Челзи, но ќе може ли да одолее на милионите од Саудиска Арабија?

Договорот на Н’Голо Канте со Челзи завршува на 30-ти Јуни оваа сезона, но останува неизвесно дали тој ќе биде продолжен.

Пред околу еден месец, францускиот репрезентативец изјави дека сака да остане во Челзи и се надева дека договорот ќе му биде продолжен. Сепак, во меѓувреме се појавија информации дека Ал-Итихад му нуди 100 милиони евра годишно да се пресели во Саудиска Арабија.

Токму овој клуб денес официјално го потврди трансферот на Карим Бензема, но се чини дека тука не е крајот и арапите сакаат да донесат што е можно повеќе ѕвезди во својата лига.

- Оглас -

Најнови вести