Ќе има спектакуларен нов почеток во Англија – Суперкупот ќе се игра со публика на „Вембли“

На 29 август шампионот Ливерпул и победникот во ФА купот, Челзи, или Арсенал ќе играат пред 20 илјади навивачи, како прв меч со публика од март.

Слични вести...