Кире Ристевски е нов играч на Ујпешт

Македонскиот репрезентативец Кире Ристевски останува во унгарското првенство откако денес и официјално стана нов играч на Ујпешт. Неговиот договор ќе трае три години, а доаѓа како слободен играч откако летово му заврши соработката со Вашаш.

Ристевски ќе игра за клубот во којшто порано настапуваше и Енис Барди, а до ова лето член на Ујпешт беше и младиот Виктор Ангелов.

Ристовски од 2014 година е репрезентативец на Македонија, а клупската кариера ја започна во Работнички, Елбасан, Билис, Славија Софија, Тирана и Работнички.

- Оглас -

Најнови вести