Кобајаши подготвува терен за историја, за победа во Инсбрук има одличен коефициент во Sport Life (Фото)

Рјоју Кобајаши е на половина пат до историски подвиг да стане првиот ски-скокач во историјата на Новогодишната турнеа „Четири скокалници“ што двапати бил шампион со сите четири победи на легендарните скокалници.

Јапонецот е само еден од тројцата скокачи досега, со Свен Ханавалд и Камил Штох, што ја освојувале круната во најзначајниот настан во овој спорт со сите победи во иста сезона, во Оберсдорф, Гармиш Партенкирхен, Инсбрук и Бишофсхофен.

Во ова издание Кобајаши веќе победи во Оберсдорф и во Гармиш, а и денеска е топ-фаворит во Инсбрук на натпреварот што ќе започне во 13.30 часот.

Коефициентот за победа на летечкиот Јапонец е точно 2.00 во богатата понуда на Sport Life.

Можете да се обложувате на уште 10-мина скокачи на победа или да одберете уште една варијанта, кој било друг скокач освен понудените 11 со топ квота од 25. Во вчерашните квалификации се случија неколку изненадувања, па денеска ќе ги нема големите ривали на Кобајаши, Камил Штох и Јохан Андре Форфан, кои имаа очајни резултати.

Во Sport Life има и понуда за пласман во Топ-3, па изборот е голем и може да се одбере вистински тип за добивка.

По натпреварите во Инсбрук, задутре следува настап на последната скокалница од Новогодишната турнеа, а финишот стандарно е во Бишофсхофен.

- Оглас -

Најнови вести