Кој сака, може да влезе, Катарците ги отворија вратите за следење на Сенегал – Холандија!

Има многу празни места на стадионот во Доха за време на дуелот на Сенегал и Холандија, а новинарите кои се присутни таму тврдат дека вратите се отворени и влезот е слободен за сите кои сакаат во живо да го проследат второто полувреме на мечот кој е во тек.

И таму имало компјутерски проблем со системот за билети како и на мечот Англија – Иран, но немало навивачи со билети кои не влегле, туку напротив, на трибините влегле и многу љубители на фудбалот кои немале билет, туку покажале само апликација која служи како виза за Катар која ја имаат навивачи со билет барем за еден меч на СП.

- Оглас -

Најнови вести