Кој си игра на голови со 100 денари може да си добие фантастични добивки и од пет илјади евра (ФОТО)

Мајстор за обложување од Лептокарија со уплатени сто денари си заработи 305.610 илјади денари и тоа играјќи на тикетот девет натпревари, каде што главниот акцент беше ставен на погодоците.

Фантастичните квоти од Sport Life му донесоа уште пофантастична добивка, но и среќата одигра голема улога за овој обложувач.

ШАМПИОНСКИОТ ПРЕСВРТ НА ТРАБЗОН И ПОНИШТЕНАТА МАГИЈА НА САНЕ

Два натпревари на овој тикет се издвоија со клучни моменти во последните мигови.

Се чекаше 3+ на турското дерби меѓу Галатасарај и Трабзонспор, а домаќините до 83-тата минута водеа со 1:0.

Лидерот со головите на Анастасиос Бакашеташ во 84-тата и Един Вишча во 90-тата  направија пресврт, со што практично дополнително ја зголемија предноста пред ривалите во борбата за титула.

Баерн Минхен, пак, немаше проблеми против Херта и победи со 4:1, а на овој тикет се бараше водствто на Баварците во првото полувреме, што и дојде, како и победа на крај проследена со три до пет погодоци.

Во последните мигови од средбата беше постигнат и шестиот гол преку Лерој Сане, кој направи мало ремек-дело, но по консултација со ВАР, голот беше поништен поради игра со рака.

ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ ОД ЈУЖНА И СРЕДНА АМЕРИКА ИЗРАДУВАА ЧАИРЧАНЕЦ

Среќен обложувач од Чаир со уплатени 150 денари си заработи 58.464 денари откако на добитниот тикет одигра четири натпревари од Јужна и Средна Америка.

На сите натпревари се бараше да има најмалку два во првото полувреме и во второто полувреме, а со одличните квоти си имаше и дополнителни причини за радост.

Најнеизвесно беше на средбата од Никарагва меѓу Диријанген и УНАМ Манагуа, која на полувреме беше 2:0, но погодоците во второто полувреме паднаа во 69-тата и 84-тата минута.

Боливија постигна два во првото и три во второто полувреме и немаше мака против Тринидад и Тобаго, додека Бока јуниорс и Универзидад де Чиле имаа голеада, каде што беа постигнати три во првото и два во второто полувреме.