Kошаркарските дербија во Србија и во Грција, но и фудбал од ОАЕ и Бразил, па и одбојка се Квотите на денот (ФОТО)

Квотите на денот кои за денеска се предлагаат во Sport Life носат вкупен коефициент од 55.74 и вреди да се уплатат.

Првиот предлог доаѓа од првенството на Обединетите Арапски Емирати, а би добиле одличен коефициент (2.65) доколку одиграте дека на овој меч ќе има по два постигнати гола во двете полувремиња.

Кошаркарските пресметки меѓу Партизан и Црвена ѕвезда секогаш носат возбуда во регионот, а овојпат играат во финалната серија од српскиот шампионат. Партизан сезонава нема ниедна победа над лутиот ривал, па можеби сега е редно време за славење на „црно-белите“. Ако одиграте на триумф на Партизан во заеднички тип со постигнати поени повеќе од 167,5, добивате коефициент 2.65.

И во Грција денеска има кошаркарско супер дерби, се среќаваат Панатинаикос и Олимпијакос. ПАО ќе игра на крилјата на освоената европска круна, а типот дека ќе слави победа и во двете полувремиња во Sport Life е понуден со зголемена квота од 2.10.

Четвртиот предлог доаѓа од одбојката. Србија ќе се сретне со Холандија во Лигата на нации, а ако се обложите дека српските одбојкари ќе го освојат првиот сет, ќе добиете зголемена квота од 1.80, која дефинитивно заслужува внимание.

За крај, фудбалски меч од првенството на Бразил меѓу Хувентуде и Атлетико КО. Двата последни дуела завршиле со победа на домаќинот до 3-0, па има многу логика типот 1х & 2-4, кој има зголемена квота 2.10.

- Оглас -

Најнови вести