Кристијано Роналдо обвинет дека силувал жена

Кристијано Роналдо во 2009 година ја силувал Кетрин Мајорга, открива германскиот весник „Шпигел“. Според пишувањата, Роналдо ја силувал девојката во една хотелска соба во Лас Вегас. Подоцна и биле платени 375.000 долари да молчи и да не кажува за тоа што и се случило.

Роналдо во 2009 година си замина од Манчестер јунајтед и потпиша за Реал Мадрид. Тој бил во еден ноќен клуб во Лас Вегас, каде и се запознал со Мајорга, а подоцна заедно завршиле во хотелска соба. Девојката тврди дека само се бакнала со Кристијано и дека не сакала да има ништо повеќе, но Португалецот не дозволил да биде одбиен.

Подоцна, откако се завршило, девојката прифатила да добие парична надокнада од 375.000 долари за да молчи за целиот настан. Сепак, сега девет години подоцна, таа вели дека има психолошки последици од тој настан и дека преку својот адвокат ќе подигне обвинение врз Роналдо.

- Оглас -

Најнови вести