Криза во шпанскиот состав, капитенот згрме: Доста ми е, си одам!

Капитенот на репрезентацијата на Шпанија, Алваро Мората, се закани дека ќе го напушти националниот тим поради „бесмислените критики“ кои се слушаат во јавноста. Мората реши да го крене гласот, и тоа непосредно пред полуфиналето на ЕП против Франција.

„Ова е можеби мојот последен турнир за Шпанија. Тоа е нешто за кое не зборам премногу, но многу веројатно е дека ќе биде така. Кога сум во шпанскиот состав, тешко ми е да бидам среќен, а вистината е дека сум многу посреќен кога сум надвор од националниот тим. Тоа е така затоа што на друго место луѓето ме почитуваат“, вели Мората.

Искусниот 31-годишен напаѓач веќе 10 години е дел од репрезентацијата на Шпанија и досега одигра 78 меча, а има постигнато 36 голови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести