Квоти на денот: Манчестер сити и Челзи сега ќе даваат голови на тикет со коефициент 68 (Фото)

Квотите на денот со пет фудбалски натпревари се многу интересни и со два дерби дуели во Англија и во Италија и уште по еден меч од Чизмата, потоа од Франција и од Португалија.

Сите заедно со предлог типовите во Квоти на денот прават тикет со вкупен коефициент од 68 во Sport Life.

Првиот предлог е да се одигра Т12+&ГГ на дербито во англискиот ФА Куп меѓу Манчестер сити и Челзи.

Иако пред само три дена во првенствен дуел на истите екипи имаше само еден гол и Сити победи со 1:0 на гости, сега ќе биде поинаку.

Коефициентот за играта Т12+&ГГ е 2.70, а победникот оди понатаму, или во случај на нерешен резултат се игра нов меч, но на теренот на Челзи.

Наполи ќе и биде гостин на Сампдорија и ќе се обиде да се рехабилитира за поразот од Интер минатото коло, прв за нив во италијанското првенство.

Елмас и соиграчите се фаворити и ќе победат на меч со 2-4 гола, а за играта 2&2-4 коефициентот е 2.30.

Спортинг Лисабон е исто така фаворит на гостувањето кај Маритимо и предлог со Квоти на денот е да се одигра 2&1+ прво полувреме со коефициент 1.90.

Второто големо дерби денеска е меѓу Милан и Рома во Италија. Предлог со Квоти на денот е да одиграте 1Х&ГГ со коефициент 2.40.

Последниот меч е во Купот на Франција и добра варијанта е да се одигра од 1-3 во двете полувремиња на дуелот Лил против Троа.

За играта 1-3I&1-3II коефициентот е 2.40.

Сите пет натпревари може да се играат на ист тикет во Sport Life и да се комбинираат со сите останати игри од билтенот и дневниот додаток на обложувалницата.

 

 

- Оглас -

Најнови вести