Квоти на денот: Со трилинг од Италија и Шпанија до добитен тикет со коефициент 11 (Фото)

Последните натпревари за 2021 година ќе се играат денеска и утре во Италија и Шпанија, па потоа следува пауза за новогодишните и божиќните празници, што е шанса да се направи добитен тикет за убав крај на оваа година.

Таква можност ви нудат Квотите на денот на Sport Life и денеска токму два дуели од Италија и еден од Шпанија се во трилинг комбинација со вкупен коефициент 11.

Првиот предлог е да се одигра Х2&ГГ на мечот меѓу Џенова и Аталанта во Серија А. Квотата е 2.05 и е одлична подлога за добитен тикет во Sport Life.

Вториот предлог е дека Јувентус ќе му даде барем еден гол на Калјари во првото полувреме и најмалку 3 на целиот меч, односно Т11+&T13+ со коефициент 2.45.

Поспедниот меч од Квоти на денот е дербито во Ла Лига меѓу Севилја и Барселона и тука предложената варијанта е да се одигра на голови, и тоа со иста маргина, 1-3 во двете полувремиња. Коефициентот за 1-3I&1-3II е 2.20.

Сите три пара може да се играат на ист тикет или да се комбинираат по ваша желба со сите игри од билтенот и дневниот додаток на Sport Life.

 

 

- Оглас -

Најнови вести