Квотите на денот ги фаворизираат Србија, Португалија и Русија

Квотите на денот на Sport Life за денеска се посветени на три натпревари од квалификациите за Светското првенство. Ако верувате во победа на Србија на гостувањето кај Азербејџан, во меч на кој ќе паднат 2-4 гола, тогаш треба да уплатите во Sport Life бидејќи за оваа игра се нуди одличен коефициент од 2.30.

Вториот меч во изборот на Квоти на денот е дуелот помеѓу Луксембург и Португалија. Тука вреди да се одигра комбинација на двојка со додаток дека гостите ќе постигнат барем три гола, за што ви се нуди квота од 2.00. Ако Португалците можеа за едно полувреме да дадат два гола против Србија, секако дека можат три за 90 минути против Луксембург.

Во Словачка ќе гостува Русија, тим кој одлично ги почна квалификациите. Доколку сметате дека Русија ќе прими гол, но нема да загуби, тогаш треба да ја искористите квотата од 2.55 за играта X2&ГГ.

Сите три натпревари може да се одиграат на ист тикет, а во Sport Life имате вкупна квота од 11.73.