Квотите на денот во Sport Life со вкупен коефициент над 50!

Петте предлози кои за денеска ги подготви Sport Life во стандардната понуда Квоти на денот се од фудбалски мечеви, а вкупната квота за петте игри заедно изнесува 52.86.

Првиот предлог е од Купот на Италија, а за оваа средба е и најголемата од петте предложени квоти. Коефициент од 2.55 добивате за победа на Фиорентина над Сампдорија во меч на кој Виолетовите треба да водат и по првото полувреме и на дуелот да паднат барем два гола.

Ако верувате дека на пријателскиот натпревар Шведска – Исланд ќе има гол(ови) во двете полувремиња, во Sport Life ве чека квота од 1.95.

Вториот финалист во шпанскиот Суперкуп треба да го одредат Бетис и Барселона, а предлогот да одиграте на победа на Каталонците во меч на кој ќе има гол во првото полувреме делува доста реален. Квотата за оваа опција е 2.10.

Рома не би требало да ја испушти приликата да се најде во следната фаза од Купот на Италија, со оглед на тоа дека им гостува второлигашот Џенова. Кец во комбинација со 3-6 гола носи квота 2.25.

Иста ваква квота од 2.25 има и за лондонската премиерлигашка пресметка на Фулам и Челзи. Квотата на денот предвидува двата тима да дадат гол, а Сините непоразени да си заминат од стадионот „Крејвен котиџ“.

- Оглас -

Најнови вести