Лампард со Дерби го елиминираше Јунајтед, сега се враќа „дома“

По сензационалниот триумф на Дерби во пенал – рулетот против Манчестер јунајтед, фудбалерите на Френк Лампард ги очекува ново тешко гостување во Карабао Купот, во осминафиналето закажаа пресметка против Челзи. Лампард за прв пат како тренер ќе се врати на добро познатиот терен, на тревата на „Стемфорд бриџ“ каде ја помина речиси цела негова фудбалска кариера.

Ќе се игра и лондонско градско дерби меѓу Вест хем и Тотенхем, додека Арсенал повторно има лесна задача, ќе игра против Блекпул

ОСМИНАФИНАЛНИ ПАРОВИ КАРАБАО КУП:

Челзи – Дерби Каунти

Вест хем – Тотенхем

Бартон – Нотингем Форест

Борнмут – Норвич

Арсенал – Блекпул

Лестер Сити – Евертон / Саутемптон

Мидлсброу – Кристал Палас

Манчестер сити – Фулам

- Оглас -

Најнови вести